O hře

25. února 2014 v 21:05 | Deny el Infian

ÚVOD

Jménem obou adminek tě vítám na našem blogu. Mé jméno je Deny el Infian, jsem jednou z adminek a mým úkolem bude provést tě naší hrou.
Adminky jsme tu ovšem dvě a více se o nás můžeš dozvědět zde. Také tam můžeš zjistit, co máme která na starost, abys věděl/a na koho se v případě nějakých problémů a nesrovnalostí obrátit.

Jak už jsi pravděpodobně pochopil/a jedná se o blogovou Pokémonní hru, kde máš možnost stát se trenérem, koordinátorem či chovatelem Pokémonů.
Kvalitních her tohoto typu byly dříve desítky, ale v dnešní době je problém vůbec nějakou najít, natož pak takovou, která bude skutečně kvalitní a proto tu jsme my, abychom se pokusily úroveň her opět trochu vyzdvihnout.

POLOŽKY V MENU

Jistě sis všiml, že menu je rozděleno do čtyř kategorií:
1. Uživatel - tam najdeš věci, které by se ti mohli hodit jako hráči
2. Město - Místa v městě, kde můžeš provozovat nějaké činnosti, typu léčení Pokémonů, nakupování apod.
3. Činnosti - Místa zaměřená na různé aktivity, které tam můžeš dělat
4. Extra - Věci navíc, které zde jsou pro zpestření hry

PRAVIDLA

Každá hra má svá pravidla, která je potřeba dodržovat a ta naše není výjimkou. Proto si pravidla pročti a pokus se si je zapamatovat. Myslím, že jejich zapamatování a dodržování není složité a pokud si přeci jen nebudeš něčím jist, raději se do nich podívej a ujisti se, jak to je. Každé porušení pravidel se trestá a nevědomost vás neomlouvá.

REGISTRACE

Abys zde mohl/a hrát musíš se nejprve zaregistrovat, to uděláš jednoduše tím, že do komentářů pod registrací vyplníš potřebné údaje. Následně jen musíš počkat, než ti bude vytvořen profil, jakmile se tak stane, můžeš začít hrát.

ODHLÁŠENÍ

Pokud tě hra nebude bavit, něco ti na ní bude vadit či budeš mít jakýkoliv jiný důvod se hrou skončit, můžeš se samozřejmě odhlásit.
Učinit tak lze v sekci Uživatel - Odhlášení.
Nemusíš se bát, není to nic složitého, jen tam do komentářů pod článkem vyplníš pár věcí a dál se o nic nemusíš starat.

DOTAZY

Místo pro tvé otázky, poznámky, připomínky a podobně ohledně hry.
Pozor, ale. Dotazovna neslouží k tomu, abys nás informoval o tom, že jsme ti někde něco zapomněly ohodnotit nebo přidat, věci tohoto typu nahlašuj na Policejní stanici a nezapomeň se při tom držet pravidel.

ZAMĚŘENÍ

Až budeš vyplňovat registraci, všimneš si, že máš na výběr ze tří zaměření - Trenér, Koordinátor a Chovatel. Z těchto třech oborů si můžeš vybrat dvě. Rozmysli si to pořádně, změna zaměření totiž stojí 1000 Pb.
Každé zaměření má své výhody i nevýhody, některé se třeba ukážou až časem při různých akcích, jiné již teď. Já se ti teď pokusím blíže představit, každé z nich i s jejich základními výhodami a nevýhodami.

1. Trenéři
Jejich hlavním cílem je získat všechny odznaky potřebné k postupu do Pokémonní ligy a stát se nejlepším trenérem Pokémonů.
Jejich hlavní výhodou je, že jejich Pokémoni rychleji zvyšují level a učí se novým útokům.
Také mají větší šanci, že se jim podaří chytit Pokémona, ovšem oproti Koordinátorům a Chovatelům je podstatně nižší šance, že Pokémon, kterého chytí, bude shiny. Také jim pomaleji stoupá sehranost s Pokémonem.

2. Koordinátoři
Nesnaží se získávat odznaky, nýbrž stuhy za výhry v Koordinátorských soutěží (více o nich se dozvíš níže). Po získání své třetí stuhy se mohou účastnit Velkých slavností.
Oproti trenérům mají podstatně pomalejší levelování, ale zase rychlejší sehrání se s Pokémonem. Šance, že chytí Pokémona je o něco málo nižší, ale za to je větší šance, že chycený Pokémon bude shiny.

3. Chovatelé
Poslední skupina, chovatelé, se zaměřuje na chov Pokémonů. Má své vlastní chovatelské soutěže (více o nich se dozvíš níže).
Mezi jejich výhody patří to, že mají větší šanci na chycení jakéhokoliv Pokémona, rychleji se sehrávají s Pokémony a trvá kratší dobu, než přesvědčí Pokémona v útulku, aby se k nim přidal.
Chovatelé také mohou rozmnožovat své Pokémony (více se o tom dozvíš níže).
Na druhou stranu, jim déle trvá, než naučí svého Pokémona novému útoku či mu jen zvýší level.

SEHRANOST S POKÉMONEM

Trenéři (teď nemám na mysli trenéry jako zaměření, nýbrž majitele Pokémonů) a jejich Pokémoni se postupem času seznamuji, spřátelují a především sehrávají. Čím sehranější se svým Pokémonem budete, tím rychleji se mu bude zvyšovat level, také se rychleji bude učit nové útoky a budete úspěšnější v soubojích.
Sehranost s Pokémon se zvyšuje tím, když se o Pokémona staráš, krmíš ho, hraješ si s ním, trénuješ a podobně.

TRÉNINK

Je logické, že aby tvůj Pokémon sílil a učil se nové útoky, musíš s ním trénovat, bez toho to prostě nejde.
Nepotřebuji tréninky o rozsahu tří A4, ale zase tréninky na dva řádky vám také neberu. Ideální trénink by měl obsahovat řádné vysvětlení, co chcete Pokemona naučit, tak aby to pochopil, řádné cvičení a procvičování a samozřejmě i nějakou tu motivaci, chvilku odpočinku a podobně.
Celý trénink můžete doplnit obrázky či videi aby měl váš Pokémon větší jasno.
Ovšem s Pokémony je třeba čas od času procvičit všechny útoky a né je vždy v každém tréninku jen učit nový útok, jinak by se také mohlo stát, že vám Pokémon v důležitém zápasu zapomene, jak se onen útok provádí!
Za učení útoků získáte méně levelů a sehranosti než za procvičování již naučených útoků.
Nezapomínejte na pravidlo, že trénovat smíte maximálně tři krát do týdne!
Kde můžete trénovat, se dozvíte v položce Trénink, kterou najdete v sekci Činnosti.

CHYTÁNÍ

Předpokládá se, že nebudete chtít zůstat jen s jedním jediným Pokémonem a proto máte možnost chytit si nového Pokémona.
Pokémony můžete chytat buď zápasem, kdy píšete pouze útoky SVÉHO Pokémona a nerozhodujete, zdali útok chytaného Pokémona zasáhl či ne.
Druhou možností chytání je přátelstvím, aneb spřátelíte se s Pokémonem, strávíte s ním nějaký čas a na konci mu nabídnete, zda nechce jít s vámi.
Nezapomínejte na pravidlo, že chytat smíte maximálně dvakrát do týdne a nezáleží na tom, či se Pokémon chytí nebo ne.
Kde můžete chytat, se dozvíte v sekci Činnosti, položka Chytání.

ZÁPASY NA STADIONU

Pokud se staneš trenérem, tvým hlavním cílem bude zápasení na stadionech a získání všech odznaků potřebných k účasti v lize.
Jaké trenéry musíš porazit a které stadiony jsou aktuálně otevřené, se dozvíš v oddělení Město a tam Stadiony.
Trenéra můžeš vyzvat v komentářích u jeho stadionu. Následně se domluvíte na čase, kdy máte oba i s rozhodčím čas a na chatu se uskuteční zápas.
Zápas bude probíhat tak, že vždy každý řekne útok a následně rozhodčí rozhodne o průběhu, tak to půjde až do porážky jedné nebo druhé strany.
Nezapomínejte na pravidlo, že zápasit na stadionu smíte maximálně jednou do týdne.

LIGA

Jedná se o soutěž o titul Šampiona v daném regionu, kde se koná. V lize bojují ti nejlepší trenéři mezi sebou. Podmínkou účasti je mít všechny odznaky z daného regionu.
Liga bude zahájena, až minimálně čtyři hráči získají všechny odznaky.

KOORDINÁTORSKÉ SOUTĚŽE

Koordinátoři nezápasí na stadionu, ale mají své soutěže, skládající se ze tří kol. Dojmového, kde jde o to co nejlépe představit Pokémona a ohromit diváka a zápasového, které je časově omezeno a kde jde o to i nadále představovat svého Pokémona v co největší kráse a zároveň porazit soupeřova Pokémona, čím lépe budete svého Pokémona představovat a podobně, tím více bodů soupeř ztratí. Což znamená, že budete muset útoky kombinovat. Vítězí ten kdo na konci časového limitu má více bodů. No a do posledního kola postoupí jen dva nejlepší, kteří se utkají v posledním zápase, jehož vítěz získá stuhu.

VELKÉ SLAVNOSTI

Každý Koordinátor sní o tom, že získá minimálně šest stužek a bude se moci účastni Velkých slavností, což je vlastně Koordinátorská soutěž skutečně jen pro ty nejlepší z nejlepších. Vítěz získá titul Mistra v daném regionu.
Velké slavnosti budou zahájeny, až minimálně 4 koordinátoři získají minimálně tři stuhy.

CHOVATELSKÉ SOUTĚŽE

I chovatelé mají své soutěže. Jejich soutěže nejsou nijak specificky dané a mohou se lišit. Vítězové sice nezískávají nic podobného odznakům a stuhám, ale věci, které se jim hodí k chovu Pokémonů.
Chovatelské soutěže mohou být například o to, komu se první vylíhne přidělené vajíčko, kdo se jako první pně sehraje s Pokémonem a podobně.

ROZMNOŽOVÁNÍ POKÉMONŮ

Jak jsem již zmínila, chovatelé jako jediní mohou rozmnožovat své Pokémony. Aby tak ale mohli učinit, potřebují dva Pokémony opačného pohlaví. Pokud se vše povede, získají vajíčko, ze kterého se jim časem vyklube Pokémon.
Rozmnožovat Pokémony mohou v Breeding centru, které nalezneš v sekci Město.

SOUTĚŽE, ADOPCE, RYCHLOVKY

Krom specifických soutěží pro trenéry, koordinátory a chovatele se občas budou pořádat i jiné soutěže, více o nich se, ale dozvíte, až když se budou pořádat.
Čas od času se zde také objeví nějaká rychlovka nebo adopce.
V rychlovkách jde o to, že nabídneme pro prvních X hráčů, kteří se zapíší nějakého Pokémona a ti ho pak získají.
V adopcích je pak Pokémonů nabídnuto víc a každý má možnost si jednoho zamluvit a získat, i zde platí, že ti nejrychlejší vyhrávají. Buď jsou Pokémoni jasně daní, anebo jsou nabídnuty jen pokébally a vy nevíte, který Pokémon v kterém ballu je.

VÝPRAVY

Čas od času také budeme na chatu pořádat online výpravy, které spočívají v tom, že se všichni, kdo budou mít zájem, v určitý čas sejdou na chatu. Admin/i pak budou rozhodovat o tom, kam se půjde, co se bude dělat a celkově o průběhu.
Na výpravách máte možnost získat nové Pokémony a další super věci.
Podmínkou k uspořádání výpravy jsou minimálně tři účastníci + admini.

ODMĚNY ZA PŘIZVÁNÍ HRÁČŮ

Jakmile někdo koho jsi přizval napíše svůj první trénink dostaneš Speciální nápoj na zvýšení síly Pokémona! Nikde jinde tento nápoj neseženeš.

ZÁVĚR

Bylo to dlouhé, uznávám a nepřekvapí mě, pokud to nikdo nedočte až do konce, na druhou stranu doufám, že ti chytří si z toho přečetli alespoň to nejpodstatnější.
Je čistě na vás zda jste to přečetli nebo ne, ale věřte, že je to vše pro vaše dobro, protože jestli se pak budete ptát na něco základního, co se zde můžete dočíst či pokud mi bude tvrdit, že vám to nikdo neřekl a podobně, tak si mě nepřejte. //Sakra, teď vypadám krutě co? D: :D

Každopádně tak jako tak doufám, že jsem vám vše objasnila a pokud byste něčemu nerozuměli nebojte se zeptat, za to, že něčemu nerozumíte vám hlavu skutečně neutrhnu.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fendsterovci fendsterovci | E-mail | Web | 25. února 2014 v 21:19 | Reagovat

Veľmi pekný blog :)

2 Mirimë (Karolína K. 44) Mirimë (Karolína K. 44) | Web | 4. března 2014 v 9:31 | Reagovat

Mám ráda Pokémony XD

3 Alexa Alexa | 4. května 2015 v 15:48 | Reagovat

Dalo by se říci, že jsem na tento blog zabloudila. Chtěla jsem se odtud rychle vymotat a pak jsem se začetla... přejížděla jsem z jedné stránky na druhou, sledovala promyšleně vytvořené stránky a zajímavá pravidla, jež nejspíš pokrývají opravdu celý rozsah hry. Nakonec jsem nad tím strávila docela dost času a tak jsem si řekla, že vám musím napsat, jak moc jste mě překvapili. Je skvělé vědět, že něco takového může existovat a fungovat. :) Přeji hodně štěstí a úspěchů do budoucna.

4 Monik25 Monik25 | E-mail | 26. května 2016 v 13:12 | Reagovat

Hezké

5 Revanger Revanger | 28. října 2016 v 17:41 | Reagovat

Moc pěkný. Už čekám na potvrzení registrace ale moje přihláška se pořád zobrazuje jako Spam.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Credits:
Ikonky členů a postav - Pokemaniak.cz
Odznaky - Pokemaniak.cz
Pokémoni - Virtuadopt.com
Sprites - Pldh.net ,
Ikonky počasí - bharathp666
Pokémon patří společnosti Nintendo, Creatures a GameFreak
Jj, Ríša ftw